CESTA VÁLEČNÍKA / VÁLEČNICE

Seminář pro ženy a muže

Intenzivní týdenní cesta s Karlem Grunickem

18.-24. 7. 2022

Centrum Skalka 22, Skalka u Doks

Umění válečníka/válečnice je transformační cestou vedoucí přímo k nám samým. Umožní projevení skrytého potenciálu a tím vede k hlubokým změnám v našem životě. Během semináře budeme znovuobnovovat rovnováhu našich vnitřních částí: mužské a ženské; levé a pravé; přední a zadní; těla, mysli a duše. Seminář je vhodný pro ženy i muže a obě tyto polarity budeme v sobě posilovat.

Karl je pro mě učitel zenové přítomnosti a naprostého mistrovství v práci s energií plně v těle. Jeho učení stále vstřebávám a integruju.
Zdeněk Webermuzskykruh.cz | cestapravehomuze.cz
Karl pracuje s energií způsobem, který většina lidí považuje za nemožný či nadpřirozený. Jeho metody jsou velmi účinné a přitom jednoduché a zvládnutelné pro každého.
Karel Sedláček

NÁPLŇ SEMINÁŘE

Válečník je ten, kdo ví o své smrtelnosti. Když je potřeba, postaví se čemukoliv. Bojuje proto, aby dosáhl moudrosti, protože v okamžicích velkého nebezpečí vystupuje do popředí jeho čisté bytí. Tehdy je život intenzivní a pulzující. Nebezpečí a příležitost k růstu patří k sobě.

Abychom byli takto svobodní, je třeba překonat strach ze smrti a denně se na ni připravovat. To znamená dosáhnout takového stavu srdce, který překračuje život a smrt. Být beze strachu ze smrti znamená říci ANO životu v ted’ a tady. K úkolům válečníka patří proto i rozvíjení kreativních kvalit: hlas, tanec, hra, znalost elementů (živlů) a smysl pro humor. Proto se na této cestě také potkávají archetypy léčitele a blázna.

Kdo si připustí setkání s archetypem válečníka/ válečnice, učiní velký krok. Tento archetyp představuje rozhodné jednání beze strachu. Archetyp krále/královny představuje vedení pro dobro všech. Archetyp kouzelníka/čarodějky představuje intuici a léčení. Archetyp milence představuje umění a jeho tvořivý projev. Setkání s těmito silami v nás mění život jednoduchým a hravým způsobem. Ty části osobnosti, které mají méně odvahy nebo ještě dřímají uvnitř, mohou pak snáze následovat.

Při duchovní transformaci je bojové umění důležité a někdy dokonce nutné. Na základě tohoto poznání vznikla tradice, která do služeb transformačního procesu zařadila bojové techniky. Například umění boje s mečem nikdy nebylo pouze technikou, ale také jednou z cest osobního rozvoje. Proto všechny mýty a posvátné texty, ať jsou odkudkoliv (Řecko, Indie, Čína či Afrika) vždy mluví o válečníkovi.

Japonské přísloví říká: „Při spatření meče cítíme přítomnost Boha.“ V Japonsku není meč vnímán jako nástroj k zabíjení, ale jako nástroj k rozpoznání dobra od zla. Nástroj, který to zlé rozetne a očistí tím ducha. Proto byl při práci s mečem vždy dáván důraz na prohlubování ducha, nikoli pouze na cvičení technik. Vždy rozlišovalo mezi mečem, který život bere a mečem, který život dává neboli probouzí k pravému životu.

Na semináři budeme společně praktikovat:

 • Zacházení s dřevěným mečem (každý účastník dostane svůj vlastní meč) - tato technika vychází z Iaido / Kenjutsu

 • Tai-čchi, runy a energetická práce

 • Protahování meridiánů

 • Práce s elementy (živly) v těle

 • Kata – cvičení s holí

 • Dech, hlas, zpěv a tanec

 • Kiai – práce s hlasem

 • Cvičení pro energii ohně a agresi jako klíče k transformaci

 • KI - cvičení a hry s inteligencí těla (více o KI níže)

 • Jednoduché meditace

 • Emoční léčení a další

POD POVRCHEM
Při práci s dřevěným mečem se děje mnohem více než je vidět. Začínáme vnímat a měnit hluboce zakořeněné vzorce života a učíme se jasnosti i koncentraci, tvoření a vnitřní disciplíně. Explozivní a katarzní svoboda, kterou můžete prožít při ‚útoku‘ mečem, probouzí a oživuje. Učíte se postavit sami za sebe a vymezit se útlaku. Učíte se vitalitě a získáváte více osobní síly.

PRÁCE S AGRESIVITOU
To, co nazýváme agresí, je ve své podstatě čistá tvůrčí energie. Často jí v sobě máme potlačenou, což vede k blokování životní síly. Může se pak projevit v záchvatech vzteku, nebo jako nemoc. Během semináře se budeme učit přetvořit agresi (včetně její potlačené podoby) do její původní kreativity a pracovat s ní. Naučíte se krásu a smysl toho, když tuto původní hybnou silu dáte svobodně do světa. Je to ohromný zdroj energie pro vše v životě. Práce s mečem rozvíjí zdravou, přirozenou agresivitu. To je jedna z nejméně pochopených a přijatých kvalit, často odsouvaná a tabuizovaná. Válečník však bojuje se svými stíny a přináší tuto energii světu způsobem, který slouží.

Meč je symbolem pro utkání se s našimi stíny a osvobozuje potlačené části nás samotných. Je fascinující, budí respekt a probouzí nás přítomnosti. Rozvoj vnitřních kvalit je původním tajemstvím umění meče. Nakonec je to tak, že neprotíná meč, ale naše energie, která je našimi emocemi (např. skrze dech a hlas) nasměrována ven. V tomto procesu je každý postaven před poznání, kam jeho akce vede, které naše činy tvoří a které mají léčivé či destruktivní následky. Ze cvičení se stává vhled. Vlastnosti jako síla, odvaha, vytrvalost, cítění, intuice, inspirace a soucit vznikají v nitru nás samých.

Seminář Cesta válečníka / Cesta válečnice není zaměřený na techniku bojového umění a je přístupný všem věkovým kategoriím bez jakékoliv předchozí zkušenosti a práce s těmito tématy. Představuje jedinečnou příležitost pro osobní, duchovní transformaci. Karl Grunick je ztělesněním toho, co léta učí a vede účastníky přímou cestou do jejich síly a jejich srdce.  

Seminář Cesta válečníka / Cesta válečnice není zaměřený na techniku bojového umění a je přístupný všem věkovým kategoriím bez jakékoliv předchozí zkušenosti a práce s těmito tématy. Představuje jedinečnou příležitost pro osobní, duchovní transformaci. Karl Grunick je ztělesněním toho, co léta učí a vede účastníky přímou cestou do jejich síly a jejich srdce.  

Kdo je Karl Grunick?

Karl Grunick se narodil v roce 1963 v Německu. Studoval hudební pedagogiku, muzikoterapii a léčení zvukem (Sound healing, např. s Tomem Kenyonem, zvuková masáž s Peterem Hessem atd.) Léta se věnuje terapeutické práci s dechem a tělem, je skladatel a hudebník, mistr bojových umění s 34 letou zkušeností (6. dan Aikido, Iado Ken-Jutsu), mistr práce s energií (Čchi-kung) a věnuje se též mnoha dalším způsobům osobního rozvoje, např. meditaci a zenu.

Na základě všech zkušeností vyvinul v průběhu let vlastní, specifické umění práce s energií, které nazývá KI, což znamená Inteligence těla (z německého Körper-Inteligenz), případně Kvantová Inteligence. VÍCE SE O INTELIGENCI TĚLA DOČTETE ÚPLNĚ DOLE NA TÉTO STRÁNCE.

Karl založil a vede Neue Energie Trainings Zentrum – Výcvikové centrum pro novou energii. Působí již mnoho let na volné noze jako poradce, trenér a lektor v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Velké Británii, Itálii, Japonsku, USA a od roku 2015 též v ČR. Principy KI vyučuje ve firmách, při tréninku managementu, v práci s učiteli a sociálními pracovníky, pro sebeobranu a v terapeutickém vzdělávání. V posledních letech upustil Karl od výuky bojových umění (léta byl učitelem Aikido, viz ukázky níže) a soustředí se především na zprostředkování přímého prožitku tělesné inteligence účastníkům svých seminářů.

Než se podíváte na ukázková videa níže, dovolte krátký komentář: Karl je mistr práce s energií. Na jeho seminářích velmi prostě vysvětluje a ukazuje, jak lze díky vnitřnímu "uvolnění" vrátit případnému útočníkovi energii jeho útoku bez vynaložení jakékoliv námahy. Síla, která útočníka porazí, je tak jeho vlastní. Bez tohoto pochopení působí ukázky níže jako zinscenované představení 🙂 Tyto principy jsou platné nejen v sebeobraně, ale v celém našem životě.

Karlovy semináře NEJSOU semináře bojových umění, bojová umění již nevyučuje. Zúčastnit se může kdokoliv.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Zpětná vazba

Co o Karlovi a jeho seminářích říkají jejich účastníci

Karl je autentický a přesně ví o čem mluví. Všechno, co učí, je osobně zažité a prožité. V kurzech pracuje převážně s tělem, které považuje za výchozí bod pro vnímání, práci na sobě i vše ostatní. Zprostředkovává životní postoj, přítomnost v těle a uvědomění si životní energie, kterou jsou účastníci semináře schopni pocítit a tento prožitek si vzít do svých běžných životů. Má schopnost sdělovat komplikované věci jednoduchým, lehce pochopitelným způsobem.
Jitka Scharinger
Karl na svých seminářích velmi prostě a jednoduše učí to, co téměř nikdo neumí a pokud umí, tak neučí a zahaluje závojem tajemství. Vždy jsem si myslel, že existuje přímá cesta k prožitku toho, čemu Karl říká KI, a když jsem byl poprvé na jeho semináři, nebylo to ani tak překvapení, jako radost a nadšení z toho, že existuje učitel, který to tak jednoduše sdílí a ztělesňuje.
Jakub Střítezskýhumandesign.cz
Každý seminár s Karlom je prekvapenie a obohatenie na dlhý čas. Účinky jeho pôsobenia sú dlhodobé a prinášajú trvalé zmeny v mojom živote. Vždy a znova sa teším na prácu, ktorá je jemná, intenzívna a presne zasahujúca to čo je potreba.
Zuzana Hozhonihozhoni.eu
Karle, jsem vděčný a děkuji za to, že děláš to, co děláš!
Drunvalo MelchizedekAutor knihy "Prastaré tajemství květu života"

Místo konání + organizační informace

18.-24. 7. 2022

Pondělí od 17:30 - Neděle do cca 15:00 hod

Místo konání: Centrum Skalka 22 (Skalka u Doks č. 22)
Web Skalky | Mapa zde

 • Budu organizovat spolujízdu pro ty, kdo nejedou vlastním autem.
 • Skalka je rezidenční centrum uprostřed nádherné přírody viz fotky níže (a více fotografií z centra viz zde). Centrum se nachází mezi loukami a lesy poblíž Máchova jezera. Seminární sál má část stěny prosklenou, která se otevírá do prostorné zahrady se stinnými stromy.
 • Příjezd do centra Skalka, ubytování a registrace jsou možné nejdříve od 16:30.
  První jídlo je večeče a poslední jídlo je oběd - v den začátku a konce semináře.
 • Program se odehrává zpravidla mezi 9:30-13:00 hod a 15-19 hod.
 • Seminář je tlumočený do češtiny.
 • Na pokojích jsou k dispozici peřiny a polštáře. Ručník je k zapůjčení za malý poplatek, nebo si dovezte svůj.
 • Velmi chutná strava i ubytování na pokojích jsou zahrnuté v ceně. K zakoupení je též mnoho dalších druhů čajů, kávy, čokolád, tyčinek atd. v obchůdku.
 • Semináře se může účastnit každý včetně dětí, ale do 18 let je nutná účast jednoho rodiče. Cena pro děti je stejná jako pro dospělé. Bez omezení se mohou účastnit i lidé v důchodovém věku.
 • Pokud máte nějaké zdravotní či psychické omezení, je důležité, abyste nás předem informovali.
 • Velmi vám doporučuji, abyste si den po semináři nechali volný a jen pro sebe

Místo konání: Centrum Skalka 22 (Skalka u Doks č. 22)
Web Skalky | Mapa zde

Cena semináře: 24.600 Kč / €

CENA JE FINÁLNÍ A ZAHRNUJE ubytování na pokojích a (chutnou) stravu. NEJSEM PLÁTCE DPH.

Přihláška je platná teprve po uhrazení NEVRATNÉ zálohy (4.600 Kč / 186 €)
Pozor, počet míst je omezený. Semináře s Karlem jsou vždy zaplněné po max. kapacitu.

Další semináře s Karlem proběhnou až v roce 2023:

Použití zvuků v sebeobraně (23.-26. 3. 2023)
Cesta Válečníka - volné pokračování (11.-16. 7. 2023) - především pro účastníky semináře z 7/2022, další práce s dřevěným mečem, Tai Chi, KI atd.
KI (10.-12. 11. 2023) - úvodní seminář do Inteligence těla

Na seminář se můžete přihlásit pouze přes formulář na tomto webu.
Možnost přihlášení na březnový a červencový seminář (3+7/2023) bude nejprve nabídnuta účastníkům semináře Cesta válečníka (7/2022), protože oba tyto semináře na něj volně navazují.
Pokud zbyde volné místo, bude zde na webu veřejně dostupný přihlašovací seminář a mailem na to upozorním všechny účastníky předchozích seminářů s Karlem.

Registrace je otevřená vždy pro nejbližší nadcházející seminář a teprve nějakou dobu poté se otevírá pro následující.
Semináře se konají v centru Skalka 22 u Doks a registrovat se můžete pouze přes tento web, přihlášením a zaplacením zálohy. 

CO JE INTELIGENCE TĚLA

Inteligence těla je umění využití principů, působících uvnitř nás a obsažených v bojových uměních, v každodenním životě. Na svých seminářích učí Karl přirozené inteligenci těla (KI - z německého Körper-Inteligenz, tedy tělesná inteligence, nebo též Kvantová Inteligence). Velmi prostými způsoby vede účastníky seminářů k uvolnění do přirozeného stavu bytí, který umožňuje mnohem snadněji zvládat všechny výzvy našeho života. Díky KI se nemusíme snažit a vše kolem nás se uspořádá v souladu s námi, mizí stres a v těle probíhají samovolné léčivé procesy.

Inteligence těla (KI) vychází z prožitku jednoty a uvědomění, že vše je spojeno se vším a my můžeme svěřit řízení inteligenci, kterou máme uvnitř sebe sama. Karl působí skromně a neokázale. Jeho učení se soustřeďuje na principy KI a jejího přirozeného využití v každodenním životě, v duchovním a osobním vývoji. KI lze chápat jako vystředění či usazení v naší vlastní energii. Nemůže být přesně popsána, ale může být prožita, procítěna a pochopena prostřednictvím vlastní zkušenosti. Potom s námi zůstává jako nový způsob bytí a konání. Účast na Karlově semináři může zásadně proměnit váš přístup k životu.

KI se dá také popsat následovně:

 • NAPROSTÁ NEUTRALITA
 • BÝT V JEDNOTĚ S TÍM, CO DĚLÁM
 • NEPOSUZOVÁNÍ
 • PLYNUTÍ
 • ODPOUTÁNÍ – DOVOLENÍ – BEZ-ZÁMĚROVOST
 • NAPROSTÁ A PŘITOM UVOLNĚNÁ BDĚLOST
 • PŘIJETÍ TOHO, CO JE (KAŽDÉ SITUACE)
 • DĚLÁNÍ „NE-DĚLÁNÍ“
 • NEZRANITELNOST
 • VĚDOMÍ SEBE SAMA - SPOČINUTÍ V SOBĚ
 • SJEDNOCENÍ TĚLA A MYSLI
 • BYTÍ V PŘÍTOMNÉM OKAMŽIKU