Mozek a zvuk

Léčivý seminář s Karlem Grunickem

26.-30. 1. 2022

Centrum Skalka 22, Skalka u Doks

Karl je pro mě učitel zenové přítomnosti a naprostého mistrovství v práci s energií plně v těle. Jeho učení stále vstřebávám a integruju.
Zdeněk Webermuzskykruh.cz | cestapravehomuze.cz
Karl pracuje s energií způsobem, který většina lidí považuje za nemožný či nadpřirozený. Jeho metody jsou velmi účinné a přitom jednoduché a po chvíli zvládnutelné skoro pro každého.
Karel Sedláček

MOZEK A ZVUK

Co zažijete a co si sebou odnesete do života

 • Základní informace o fungování mozku
  a vztahu mezi mozkem a zvukem
 • Propojování hemisfér, aktivace mozku
  a tvorba nových nervových spojení
 • Harmonizace sebe sama i druhých
 • Uvolnění emočních blokád
 • Otevírání srdce pomocí zvuků
 • Zvýšení schopnosti chápat (nárůst inteligence)
 • Oživení čaker, odstranění blokací v toku energie v těle a jeho zýšení
 • Techniky pro aktivaci tzv. hadí síly (kundalini) 

 • Očištění linie předků

 • Aktivace DNA pomocí tónů

 • Zážitek a zkoumání mnoha různých postupů pro práci, léčení a transformaci pomocí zvuků

VÍCE O SEMINÁŘI

Zvuk je základní životní element. V příbězích všech kultur se traduje, že svět byl stvořený zvukem. Zvuk léčí a tvoří život. Prostupuje logickými strukturami v naší mysli a vede nás do přímého vnímání sebe sama. Spouští a podněcuje ozdravné fyzické reakce v našem těle. I v nejtišších chvílích našeho života námi prostupuje zvuk ticha.

Zvuk kraje klíčovou roli ve vývoji mozku. Abychom byli zdraví a dobře se nám vedlo, potřebujeme zvuk, hlas, tělesno a ticho. Zvuk přímo ovlivňuje fungování nervových přenašečů (transmiterů) v našem mozku a měnit tím vzorce/způsob našeho vnímání a vědomí.

Zvuky můžeme nejsnadněji tvořit pomocí vlastního hlasu. Ten je přímým vyjádřením nás samých a současně prozrazuje, jak se cítíme. Pomocí hlasu můžeme prožívat nádherný svět zvuků na vlastním těle. Náš hlas je nástroj, jehož pomocí můžeme léčit a transformovat sebe sama.

Budeme pracovat s čakrami a jejich energetickým vyrovnáváním pomocí samohlásek. Tento způsob harmonizace těla a mysli byl známý již ve starém Egyptě. Zvuky nám pomohou uvolnit zablokovanou energii v linii předků, čemuž se budeme věnovat.

Pomocí zvuků budeme propojovat hemisféry, aktivovat různé oblasti našeho mozku a vytvářet nervová spojení, které zvyšují tvořivost a inteligenci. A také se budeme věnovat relativně nové oblasti na poli léčení zvukem (sound healing): opravení a aktivace naší DNA.

Pro účast nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti s prací s hlasem. Každý, kdo může mluvit, má pro tento seminář dostatek hlasu 🙂 Ať už se účastníte pro váš osobní prospěch, nebo s cílem použít tyto zkušenosti s druhými, jste vítaní. Seminář je vhodný jak pro ty, kdo s léčením zvukem ještě nepřišli do styku, tak pro ty, kdo mají v této oblasti bohaté zkušenosti. Seminář je koncipovaný velmi prakticky, abyste jednotlivá cvičení a postupy mohli ihned uplatnit v každodenním životě i v jakékoli terapeutické praxi.

 

Kdo je Karl Grunick?

Karl Grunick se narodil v roce 1963 v Německu. Studoval hudební pedagogiku, muzikoterapii a léčení zvukem (Sound healing, např. s Tomem Kenyonem, zvuková masáž s Peterem Hessem atd.) Léta se věnuje terapeutické práci s dechem a tělem, je skladatel a hudebník, mistr bojových umění s 34 letou zkušeností (6. dan Aikido, Iado Ken-Jutsu), mistr práce s energií (Čchi-kung) a věnuje se též mnoha dalším způsobům osobního rozvoje, např. meditaci a zenu.

Na základě všech zkušeností vyvinul v průběhu let vlastní, specifické umění práce s energií, které nazývá KI, což znamená Inteligence těla (z německého Körper-Inteligenz), případně Kvantová Inteligence. VÍCE SE O INTELIGENCI TĚLA DOČTETE ÚPLNĚ DOLE NA TÉTO STRÁNCE.

Karl založil a vede Neue Energie Trainings Zentrum – Výcvikové centrum pro novou energii. Působí již mnoho let na volné noze jako poradce, trenér a lektor v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Velké Británii, Itálii, Japonsku, USA a od roku 2015 též v ČR. Principy KI vyučuje ve firmách, při tréninku managementu, v práci s učiteli a sociálními pracovníky, pro sebeobranu a v terapeutickém vzdělávání. V posledních letech upustil Karl od výuky bojových umění (léta byl učitelem Aikido, viz ukázky níže) a soustředí se především na zprostředkování přímého prožitku tělesné inteligence účastníkům svých seminářů.

Než se podíváte na ukázková videa níže, dovolte krátký komentář: Karl je mistr práce s energií. Na jeho seminářích velmi prostě vysvětluje a ukazuje, jak lze díky vnitřnímu "uvolnění" vrátit případnému útočníkovi energii jeho útoku bez vynaložení jakékoliv námahy. Síla, která útočníka porazí, je tak jeho vlastní. Bez tohoto pochopení působí ukázky níže jako zinscenované představení 🙂 Tyto principy jsou platné nejen v sebeobraně, ale v celém našem životě.

Karlovy semináře NEJSOU semináře bojových umění, bojová umění již nevyučuje. Zúčastnit se může kdokoliv.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Zpětná vazba

Co o Karlovi a jeho seminářích říkají jejich účastníci

Karl je autentický a přesně ví o čem mluví. Všechno, co učí, je osobně zažité a prožité. V kurzech pracuje převážně s tělem, které považuje za výchozí bod pro vnímání, práci na sobě i vše ostatní. Zprostředkovává životní postoj, přítomnost v těle a uvědomění si životní energie, kterou jsou účastníci semináře schopni pocítit a tento prožitek si vzít do svých běžných životů. Má schopnost sdělovat komplikované věci jednoduchým, lehce pochopitelným způsobem.
Jitka Scharinger
Karl na svých seminářích velmi prostě a jednoduše učí to, co téměř nikdo neumí a pokud umí, tak neučí a zahaluje závojem tajemství. Vždy jsem si myslel, že existuje přímá cesta k prožitku toho, čemu Karl říká KI, a když jsem byl poprvé na jeho semináři, nebylo to ani tak překvapení, jako radost a nadšení z toho, že existuje učitel, který to tak jednoduše sdílí a ztělesňuje.
Jakub Střítezskýhumandesign.cz
Každý seminár s Karlom je prekvapenie a obohatenie na dlhý čas. Účinky jeho pôsobenia sú dlhodobé a prinášajú trvalé zmeny v mojom živote. Vždy a znova sa teším na prácu, ktorá je jemná, intenzívna a presne zasahujúca to čo je potreba.
Zuzana Hozhonihozhoni.eu
Karle, jsem vděčný a děkuji za to, že děláš to, co děláš!
Drunvalo MelchizedekAutor knihy "Prastaré tajemství květu života"

Místo konání + organizační informace

26.-30. 1. 2022

Středa od 12:30 - Neděle do cca 15:00 hod

Místo konání: Centrum Skalka 22 (Skalka u Doks č. 22)
Web Skalky | Mapa zde

 • Budu organizovat spolujízdu pro ty, kdo nejedou vlastním autem.
 • Skalka je rezidenční centrum uprostřed nádherné přírody viz fotky níže (a více fotografií z centra viz zde). Centrum se nachází mezi loukami a lesy poblíž Máchova jezera. Seminární sál má část stěny prosklenou, která se otevírá do prostorné zahrady se stinnými stromy.
 • Příjezd do centra Skalka, ubytování a registrace jsou možné nejdříve od 12:00.
  První a poslední jídlo je oběd - v den začátku a konce semináře. Oběd je ve středu v 13:00.
  Program se odehrává zpravidla mezi 10-13 hod a 15-19 hod.
  Seminář je tlumočený do češtiny.
 • Během semináře budete mít dostatek času na pobyt v okolní přírodě.
 • Na pokojích jsou k dispozici peřiny a polštáře. Ručník je k zapůjčení za malý poplatek, nebo si dovezte svůj.
 • Velmi chutná strava i ubytování na pokojích jsou zahrnuté v ceně. K zakoupení je též mnoho dalších druhů čajů, kávy, čokolád, tyčinek atd. v obchůdku.
 • Semináře se může účastnit každý včetně dětí, ale do 18 let je nutná účast jednoho rodiče. Cena pro děti je stejná jako pro dospělé. Bez omezení se mohou účastnit i lidé v důchodovém věku.
 • Pokud máte nějaké zdravotní či psychické omezení, je důležité, abyste nás předem informovali.

Místo konání: Centrum Skalka 22 (Skalka u Doks č. 22)
Web Skalky | Mapa zde

Cena semináře: 14.000 Kč / 550 €

CENA JE FINÁLNÍ A ZAHRNUJE ubytování na pokojích a (chutnou) stravu. NEJSEM PLÁTCE DPH.

Bude-li někdo ubytovaný mimo centrum, cena bude snížená.

Pokud se seminář nebude konat z důvodu Covid-19 (nebo pokud zahraniční účastníci nebudou moci přicestovat), zálohu vám vrátím.

Přihláška je platná teprve po uhrazení vaší zálohy (4.000 Kč / 150 €)
Pozor, počet míst je omezený. Semináře s Karlem jsou vždy zaplněné po max. kapacitu.

Další semináře s Karlem v roce 2022

Inteligence těla (13.-15. 5. 2022) - Seminář KI se zaměřením na Auru (energetické tělo)

Bojovník (18.-24. 7. 2022) - Seminář o osobní síle, výjimečný rozsahem i obsahem

Semináře se konají v centru Skalka 22 u Doks a registrovat se můžete pouze přes tento web, přihlášením a zaplacením zálohy. 
Registrace je otevřená vždy několik měsíců před konáním semináře a pouze pro nejbližší nadcházející seminář.

Co je Inteligence těla, neboli co Karl
přímo či nepřímo vnáší do všeho, co dělá.

Inteligence těla je umění využití principů, působících uvnitř nás a obsažených v bojových uměních, v každodenním životě. Na svých seminářích učí Karl přirozené inteligenci těla (KI - z německého Körper-Inteligenz, tedy tělesná inteligence, nebo též Kvantová Inteligence). Velmi prostými způsoby vede účastníky seminářů k uvolnění do přirozeného stavu bytí, který umožňuje mnohem snadněji zvládat všechny výzvy našeho života. Díky KI se nemusíme snažit a vše kolem nás se uspořádá v souladu s námi, mizí stres a v těle probíhají samovolné léčivé procesy.

Inteligence těla (KI) vychází z prožitku jednoty a uvědomění, že vše je spojeno se vším a my můžeme svěřit řízení inteligenci, kterou máme uvnitř sebe sama. Karl působí skromně a neokázale. Jeho učení se soustřeďuje na principy KI a jejího přirozeného využití v každodenním životě, v duchovním a osobním vývoji. KI lze chápat jako vystředění či usazení v naší vlastní energii. Nemůže být přesně popsána, ale může být prožita, procítěna a pochopena prostřednictvím vlastní zkušenosti. Potom s námi zůstává jako nový způsob bytí a konání. Účast na Karlově semináři může zásadně proměnit váš přístup k životu.

KI se dá také popsat následovně:

 • NAPROSTÁ NEUTRALITA
 • BÝT V JEDNOTĚ S TÍM, CO DĚLÁM
 • NEPOSUZOVÁNÍ
 • PLYNUTÍ
 • ODPOUTÁNÍ – DOVOLENÍ – BEZ-ZÁMĚROVOST
 • NAPROSTÁ A PŘITOM UVOLNĚNÁ BDĚLOST
 • PŘIJETÍ TOHO, CO JE (KAŽDÉ SITUACE)
 • DĚLÁNÍ „NE-DĚLÁNÍ“
 • NEZRANITELNOST
 • VĚDOMÍ SEBE SAMA - SPOČINUTÍ V SOBĚ
 • SJEDNOCENÍ TĚLA A MYSLI
 • BYTÍ V PŘÍTOMNÉM OKAMŽIKU