KI-AI
SÍLA HLASU A LÉČENÍ ZVUKEM

Použití hlasu pro sebeprosazení, léčení, osobní rozvoj a sebeobranu.

Čtyřdenní seminář s Karlem Grunickem

23.-26. 3. 2023

Centrum Skalka 22, Skalka u Doks

KI znamená plnou přítomnost v těle. Náš hlas je přímým vyjádřením naší osobnosti. KI-AI = Síla hlasu. Bytí ve svém středu a podpora sebe-vědomí skrze vlastní hlas. Kiai lze také překládat jako „sjednocení energie a její zaměření v činech pomocí zvuků“.

Karl je pro mě učitel zenové přítomnosti a naprostého mistrovství v práci s energií plně v těle. Jeho učení stále vstřebávám a integruju.
Zdeněk Webermuzskykruh.cz | cestapravehomuze.cz
Karl pracuje s energií způsobem, který většina lidí považuje za nemožný či nadpřirozený. Jeho metody jsou velmi účinné a přitom jednoduché a zvládnutelné pro každého.
Karel Sedláček

NÁPLŇ SEMINÁŘE

KIAI – Jutsu je starodávné Japonské bojové umění, které používá hlasu k pohnutí, odhození či dokonce zabití útočníka. Bylo předáváno pouze v přímé linii od učitele studentovi. Pochází z učení Kotodama, které pracuje se zvuky pro tvoření a změnu reality. KIAI je jedním z nejvíce nepochopených učení. Jeho uplatnění a použití je nechápe téměř nikdo a ani o něm nejsou napsané žádné texty. Ve většině škol bojových umění se Kiai používá jako obyčejné znění či křik. Za tím se však skrývá mnohem více.

 

Na semináři se s tímto tématem budeme seznamovat hravým způsobem. Budeme posilovat sebe-vědomé použití našeho hlasu. Skupina nabízí bezpečný prosto pro hraní, ve kterém může každý účastník zkoumat a rozpoznávat sebe sama skrze zrcadlení v druhých a rozvíjet svou vnitřní sílu.

 

Pokud jste byli na letní semináři Cesta válečníka (7/2022), přineste si bokken a jo (hůl).

Na semináři budeme společně praktikovat:

 • Rovnováhu těla, mysli a ducha

 • Rozvoj hlasu skrze tónování

 • Energetický význam a použití samohlásek v terapii, léčení, bojových uměních a sebeobraně

 • Od tónů ke KIAI

 • Nalezení a ukotvení se ve svém středu pomocí zvuků

 • Dech jako nedílná součást léčení, bojových umění a KIAI

 • Aktivace čaker skrze dech

 • Práci s dřevěným mečem (Bokken) - účastníci kteří nemají dostanou vlastní dřevěný meč
 • KI - cvičení a hry s inteligencí těla (více o KI níže)
 • A mnohem více…

Meč je symbolem pro utkání se s našimi stíny a osvobozuje potlačené části nás samotných. Je fascinující, budí respekt a probouzí nás přítomnosti. Rozvoj vnitřních kvalit je původním tajemstvím umění meče. Nakonec je to tak, že neprotíná meč, ale naše energie, která je našimi emocemi (např. skrze dech a hlas) nasměrována ven. V tomto procesu je každý postaven před poznání, kam jeho akce vede, které naše činy tvoří a které mají léčivé či destruktivní následky. Ze cvičení se stává vhled. Vlastnosti jako síla, odvaha, vytrvalost, cítění, intuice, inspirace a soucit vznikají v nitru nás samých.

Japonské přísloví říká: „Při spatření meče cítíme přítomnost Boha.“ V Japonsku není meč vnímán jako nástroj k zabíjení, ale jako nástroj k rozpoznání dobra od zla. Nástroj, který to zlé rozetne a očistí tím ducha. Proto byl při práci s mečem vždy dáván důraz na prohlubování ducha, nikoli pouze na cvičení technik.

POD POVRCHEM
Při práci s dřevěným mečem se děje mnohem více než je vidět. Začínáme vnímat a měnit hluboce zakořeněné vzorce života a učíme se jasnosti i koncentraci, tvoření a vnitřní disciplíně. Explozivní a katarzní svoboda, kterou můžete prožít při ‚útoku‘ mečem, probouzí a oživuje. Učíte se postavit sami za sebe a vymezit se útlaku. Učíte se vitalitě a získáváte více osobní síly.

Jako všechny semináře s Karlem, to co vás čeká je nesdělitelné. Můžete to jedině sami zažít, dopředu to není možné popsat.

Seminář KIAI je poslední z cyklu SOUND HEALING seminářů (LÉČENÍ ZVUKEM), které Karl za poslední 3 roky v ČR vedl (celkem jich je 5). Seminár KIAI již Karl cca 7 let nenabízí, pro českou skupinu udělal vyjímku a již nikdy jej znovu nepovede.

Budeme občas pracovat také s bokkenem (dřevěný meč) a ti kdo nebyli na loňském semináři CESTA VÁLEČNÍKA dostanou vlastní bokken za příplatek €20.

Seminář KIAI není zaměřený na techniku bojového umění a je přístupný všem věkovým kategoriím bez jakékoliv předchozí zkušenosti a práce s těmito tématy. Představuje jedinečnou příležitost pro osobní, duchovní transformaci. Karl Grunick je ztělesněním toho, co léta učí a vede účastníky přímou cestou do jejich síly a jejich srdce.  

Místo konání + organizační informace

23.-26. 3. 2023

Čtvrtek od 13:00 - neděle do cca 15:00 hod

Místo konání: Centrum Skalka 22 (Skalka u Doks č. 22)
Web Skalky | Mapa zde

 • Budu organizovat spolujízdu pro ty, kdo nejedou vlastním autem.
 • Doražte prosím včas, příjezd na Skalku je možný od 12:00 - ne dříve!
 • První den začínáme společným obědem, poslední den také končíme obbědem.
 • Skalka je rezidenční centrum uprostřed nádherné přírody viz fotky níže (a více fotografií z centra viz zde). Centrum se nachází mezi loukami a lesy poblíž Máchova jezera. Seminární sál má část stěny prosklenou, která se otevírá do prostorné zahrady se stinnými stromy.
 • Program se odehrává zpravidla mezi 9:30-13:00 hod a 15-19 hod.
 • Seminář je tlumočený do češtiny.
 • Na pokojích jsou k dispozici peřiny a polštáře. Ručník je k zapůjčení za malý poplatek, nebo si dovezte svůj.
 • Velmi chutná strava i ubytování na pokojích jsou zahrnuté v ceně. K zakoupení je též mnoho dalších druhů čajů, kávy, čokolád, tyčinek atd. v obchůdku.
 • Semináře se může účastnit každý včetně dětí, ale do 18 let je nutná účast jednoho rodiče. Cena pro děti je stejná jako pro dospělé. Bez omezení se mohou účastnit i lidé v důchodovém věku.
 • Pokud máte nějaké zdravotní či psychické omezení, je důležité, abyste nás předem informovali.
 • Velmi vám doporučuji, abyste si den po semináři nechali volný a jen pro sebe

Místo konání: Centrum Skalka 22 (Skalka u Doks č. 22)
Web Skalky | Mapa zde

Kdo je Karl Grunick?

Karl Grunick se narodil v roce 1963 v Německu. Studoval hudební pedagogiku, muzikoterapii a léčení zvukem (Sound healing, např. s Tomem Kenyonem, zvuková masáž s Peterem Hessem atd.) Léta se věnuje terapeutické práci s dechem a tělem, je skladatel a hudebník, mistr bojových umění s 34 letou zkušeností (6. dan Aikido, Iado Ken-Jutsu), mistr práce s energií (Čchi-kung) a věnuje se též mnoha dalším způsobům osobního rozvoje, např. meditaci a zenu.

Na základě všech zkušeností vyvinul v průběhu let vlastní, specifické umění práce s energií, které nazývá KI, což znamená Inteligence těla (z německého Körper-Inteligenz), případně Kvantová Inteligence. VÍCE SE O INTELIGENCI TĚLA DOČTETE ÚPLNĚ DOLE NA TÉTO STRÁNCE.

Karl založil a vede Neue Energie Trainings Zentrum – Výcvikové centrum pro novou energii. Působí již mnoho let na volné noze jako poradce, trenér a lektor v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Velké Británii, Itálii, Japonsku, USA a od roku 2015 též v ČR. Principy KI vyučuje ve firmách, při tréninku managementu, v práci s učiteli a sociálními pracovníky, pro sebeobranu a v terapeutickém vzdělávání. V posledních letech upustil Karl od výuky bojových umění (léta byl učitelem Aikido, viz ukázky níže) a soustředí se především na zprostředkování přímého prožitku tělesné inteligence účastníkům svých seminářů.

Než se podíváte na ukázková videa níže, dovolte krátký komentář: Karl je mistr práce s energií. Na jeho seminářích velmi prostě vysvětluje a ukazuje, jak lze díky vnitřnímu "uvolnění" vrátit případnému útočníkovi energii jeho útoku bez vynaložení jakékoliv námahy. Síla, která útočníka porazí, je tak jeho vlastní. Bez tohoto pochopení působí ukázky níže jako zinscenované představení 🙂 Tyto principy jsou platné nejen v sebeobraně, ale v celém našem životě.

Karlovy semináře NEJSOU semináře bojových umění, bojová umění již nevyučuje. Zúčastnit se může kdokoliv.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Zpětná vazba

Co o Karlovi a jeho seminářích říkají jejich účastníci

Karl je autentický a přesně ví o čem mluví. Všechno, co učí, je osobně zažité a prožité. V kurzech pracuje převážně s tělem, které považuje za výchozí bod pro vnímání, práci na sobě i vše ostatní. Zprostředkovává životní postoj, přítomnost v těle a uvědomění si životní energie, kterou jsou účastníci semináře schopni pocítit a tento prožitek si vzít do svých běžných životů. Má schopnost sdělovat komplikované věci jednoduchým, lehce pochopitelným způsobem.
Jitka Scharinger
Karl na svých seminářích velmi prostě a jednoduše učí to, co téměř nikdo neumí a pokud umí, tak neučí a zahaluje závojem tajemství. Vždy jsem si myslel, že existuje přímá cesta k prožitku toho, čemu Karl říká KI, a když jsem byl poprvé na jeho semináři, nebylo to ani tak překvapení, jako radost a nadšení z toho, že existuje učitel, který to tak jednoduše sdílí a ztělesňuje.
Jakub Střítezskýhumandesign.cz
Každý seminár s Karlom je prekvapenie a obohatenie na dlhý čas. Účinky jeho pôsobenia sú dlhodobé a prinášajú trvalé zmeny v mojom živote. Vždy a znova sa teším na prácu, ktorá je jemná, intenzívna a presne zasahujúca to čo je potreba.
Zuzana Hozhonihozhoni.eu
Karle, jsem vděčný a děkuji za to, že děláš to, co děláš!
Drunvalo MelchizedekAutor knihy "Prastaré tajemství květu života"

Cena semináře:  16.200 Kč / € 688

CENA JE FINÁLNÍ A ZAHRNUJE ubytování na pokojích a (chutnou) stravu. NEJSEM PLÁTCE DPH.

Přihláška je platná teprve po uhrazení NEVRATNÉ zálohy (4.700 Kč / 198 €)
Pozor, počet míst je omezený. Semináře s Karlem jsou vždy zaplněné po max. kapacitu.

Další semináře s Karlem v roce 2023:

Cesta Válečníka - volné pokračování (11.-16. 7. 2023) - přednostně pro účastníky semináře z 7/2022: další práce s dřevěným mečem, Tai Chi, KI atd.
KI (10.-12. 11. 2023) - úvodní seminář do Inteligence těla

Na seminář se můžete přihlásit pouze přes formulář na tomto webu + uhrazením zálohy.
Možnost přihlášení na červencový seminář (7/2023) bude nejprve nabídnuta účastníkům semináře Cesta válečníka (7/2022), protože na něj volně navazuje. Teprve poté bude registrace otevřená dalším zájemcům.

Registrace je otevřená vždy pro nejbližší nadcházející seminář a teprve nějakou dobu poté se otevírá pro následující.
Semináře se konají v centru Skalka 22 u Doks a přihlásit se můžete pouze přes formulář na tomto webu a zaplacením zálohy. 

CO JE INTELIGENCE TĚLA

Inteligence těla je umění využití principů, působících uvnitř nás a obsažených v bojových uměních, v každodenním životě. Na svých seminářích učí Karl přirozené inteligenci těla (KI - z německého Körper-Inteligenz, tedy tělesná inteligence, nebo též Kvantová Inteligence). Velmi prostými způsoby vede účastníky seminářů k uvolnění do přirozeného stavu bytí, který umožňuje mnohem snadněji zvládat všechny výzvy našeho života. Díky KI se nemusíme snažit a vše kolem nás se uspořádá v souladu s námi, mizí stres a v těle probíhají samovolné léčivé procesy.

Inteligence těla (KI) vychází z prožitku jednoty a uvědomění, že vše je spojeno se vším a my můžeme svěřit řízení inteligenci, kterou máme uvnitř sebe sama. Karl působí skromně a neokázale. Jeho učení se soustřeďuje na principy KI a jejího přirozeného využití v každodenním životě, v duchovním a osobním vývoji. KI lze chápat jako vystředění či usazení v naší vlastní energii. Nemůže být přesně popsána, ale může být prožita, procítěna a pochopena prostřednictvím vlastní zkušenosti. Potom s námi zůstává jako nový způsob bytí a konání. Účast na Karlově semináři může zásadně proměnit váš přístup k životu.

KI se dá také popsat následovně:

 • NAPROSTÁ NEUTRALITA
 • BÝT V JEDNOTĚ S TÍM, CO DĚLÁM
 • NEPOSUZOVÁNÍ
 • PLYNUTÍ
 • ODPOUTÁNÍ – DOVOLENÍ – BEZ-ZÁMĚROVOST
 • NAPROSTÁ A PŘITOM UVOLNĚNÁ BDĚLOST
 • PŘIJETÍ TOHO, CO JE (KAŽDÉ SITUACE)
 • DĚLÁNÍ „NE-DĚLÁNÍ“
 • NEZRANITELNOST
 • VĚDOMÍ SEBE SAMA - SPOČINUTÍ V SOBĚ
 • SJEDNOCENÍ TĚLA A MYSLI
 • BYTÍ V PŘÍTOMNÉM OKAMŽIKU